काठमाडौं, असाेज १२ । महामारीकाे रूप लिएकाे कोरोना भाइरसबाट विश्वभर ज्यान गुमाउनेको संख्या १० लाख नाघेको छ।

पछिल्लाे अपडेट अनुसार विश्वरभर १० लाख ३ सय ५० जनाको मृत्यु भएको छ। अमेरिकामा मात्र २ लाख मानिसको मृत्यु भएको छ। विश्वभर पछिल्लो २४ घण्टामा मात्र २ हजारभन्दा बढी मानिसले कोरोनाका कारण ज्यान गुमाएका छन्। 

त्यस्तै विश्वको दोस्रो धेरै संक्रमण रहेको भारतमा पनि ९४ हजारभन्दा बढीको मृत्यु भइसकेको छ। अमेरिकामा सात लाख मानिसमा कोरोना संक्रमण फैलिसकेको छ भने भारतमा पनि ६ लाखभन्दा बढी संक्रमित भइसकेका छन्।  विश्वभर तीन करोड ३१ लाख मानिसमा यसको संक्रमण भइसकेको छ। भलै अमेरिकामा पछिल्ला केही दिनमा संक्रमितको संख्यामा कमी आएको देखिएको छ। पछिल्लो २४ घण्टामा अमेरिकामा ८ हजार मानिसमा यसको संक्रमण भएको छ। 

त्यसैगरी ब्राजिलमा पनि कोरोनाबाट ज्यान गुमाउनेको संख्या १ लाख ४१ हजार नाघिसकेको छ। १ लाख ५१ हजार संक्रमित रहेको रुसमा २० हजारभन्दा बढीको मृत्यु भएको छ।  नेपालमा पनि पछिल्लो २४ घण्टामा १५ सय ७३ जनामा कोरोना संक्रमण भएको छ। त्यसैगरी नेपालमा हालसम्म ४ सय ७७ जनाको कोरोना कारण मृत्यु भइसकेको छ।  

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.